MENU

ONLINE ALIŞVERİŞ

- Rakiplerinize göre fiyatınız neden yüksek?

Olca Salça kurulduğu günden itibaren yaygın olan 28 brix salçaya ek olarak daha yoğun kıvamlı yüksek brix (33 brix) salçada üretmektedir. Bu durum ürünümüzde kullanılan hammadde miktarını rakiplerimize kıyasla 2 katına çıkardığı için bu durum ürün fiyatlarına yansımaktadır. 

- Yüksek brix’e sahip salça ne demektir?

Brix, salçadaki yoğunluk derecesi birimidir. Brix değerleri farklı olan salçalarımızda kullanılan hammadde açısından yoğunluk anlamında farklılıklar bulunabilir. Kalite ve lezzet açısından bir farklılık yoktur.

- Yaprak üretiminizi neden durdurdunuz?

Üzüm için zararlı organizmaları kontrol altına almak ve zararlarını en aza indirmek için kullanılan bu zararları dezenfekte eden madde olan pestisit maalesef yaprağa bulaşmaktadır. Birçok AR-GE çalışması yapmamıza rağmen bu kimyasalı yapraktan temizlemeyi başaramadık. Bu pestisit kalıntısı Bakanlık uyarınca yasak olduğu için yaprak üretimini şuan için yapamamaktayız.

- Olca Salçayı neden her markette bulamıyoruz?

Olca Salça olarak her yerde olalım ve  daha çok ürün satalım stratejisinden ziyade, tüketicilerimize kaliteden ve lezzetten ödün vermeden doğru satış noktalarında en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu hizmet anlayışımızla, her yıl genişleyen dağıtım ağımız ve online satışımızla siz değerli tüketicilerimize ulaşmayı hedeflemekteyiz. Her geçen yıl üretim hattımızı güçlendirerek doğru satış noktalarında ve bulunabilir olduğumuz her yerde en iyisi olmak istememiz de bu nedenlerden biridir.

- Olca’nın anlamı nedir?

Olca’nın anlamı bolluk ve berekettir.

- Uzun süre kullanılmadığında eski yıllara göre ürünleriniz neden daha hızlı küfleniyor?

Türk gıda kodeksinde yapılan değişiklik ile ciddi bir koruyucu görevi üstlenen ‘’tuz’’ oranları düşürülmüş bundan dolayı ürünümüzü aşırı hassas bir hale getirmiştir. Daha uzun süre korumak için üzerine zeytinyağı ve tuz ekleyerek saklayabilirsiniz.

- Ürünlerinizi internetten satın alma şansımız var mı?

Sitemizde online satışımız bulunmaktadır.

- Fabrikanızdan Olca Salça alıp satmak istiyorum. Nasıl ulaşabilirim?

Firmamız tüm Türkiye’de bayi ağı ile satış yapmaktadır. Bayi olmak için sitemizde bulunan formu doldurabilirsiniz. Bölgenizde bayiliğimiz bulunuyorsa bayimizle iletişime geçerek ürün temin edebilirsiniz. 

- Tokat fabrikanızı kapattınız mı neden orada üretim yapmıyorsunuz?

Hayır, Tokat fabrikamızı kapatmadık hatta merkezimiz Tokat fabrikamızdır. Niksar Ovası’nda bilinçsizce artan kavak yetiştirimi ve diğer daha kolay ürünlere yönelim, maalesef domates ekimini salça üretimi yapamayacak seviyelere getirdi ve hammadde bulamadığımızdan dolayı üretim yapamamaktayız.