MENU

ONLINE ALIŞVERİŞ

-Rakiplerinizegöre fiyatınız neden yüksek

Olca salça kurulduğu günden itibaren yüksekbrixlisalça yapmaktadır. Bu durum ürünümüzde kullanılan hammadde miktarını rakiplerimize kıyasla 2 katına çıkarttığı için bu durum ürünfiyatlarına yansımaktadır.

-Yüksekbrixlisalça ne demek

Brix, salçadaki yoğunluk derecesi birimidir. Firmamız 1 kg. salça elde edebilmek için yaklaşık 8-8,5 kg. domates kullanmaktadır. Piyasada çokça bulunan 28brixürünler 4-4,5 kg. domates kullanılarak üretilmektedir.

-Yaprak üretiminizi neden durdurdunuz.

Üzüm için zararlı organizmaları kontrol altına almak veya zararlarını en aza indirmek için kullanılanonlarıdezenfekteeden madde olan pestisitmalesefyaprağadabulaşmaktadır.Birçok AR-GE çalışması yapmamıza rağmen bu kimyasalı yapraktan temizleyemedik.Bu pestisit kalıntısı Bakanlık uyarınca yasak olduğu için yaprak üretimini şuan için yapmaktayız.

-Olca salçayı nedenhermarkette bulamıyoruz.

Olca salça, sadece kendi üretimi olan salçayı ambalajlayıp satmaktadır. Büyük firmalarla aynı oranda hammadde almakta fakat yüksekbrix.liüretim yaptığı için onların yarısı kadar salça elde etmektedir. Bu durum ürünümüzü daha butik bir ürün haline getirmektedir. Her geçen yıl üretim hattımızı güçlendirmemiz bulunabilirliğimizi arttırma isteğimizdendir

-Olca’nın anlamı nedir

Bolluk, bereket.

-Uzun süre kullanılmadığında eski yıllara göre ürünleriniz neden daha hızlı küfleniyor

Türk gıda kodeksinde yapılan değişiklik ile ciddi bir koruyucu görevi üstlenen ‘’tuz’’ oranımız düşürülmüş bu durumda ürünümüzü aşırı hassas bir hale getirmiştir. Üzerinezeytınyağıve tuz ekleyerek saklayabilir veya eski yıllardaki salçamızla aynı tuz oranına sahip, salçamız gibi yoğun kıvamlı ‘’Domatesli Yemeklik Sos’’ ürünümüzü deneyebilirsiniz.

-Ürünlerinizi internetten satın alma şansımız var mı

Sitemizdeonlinesatış bulunmaktadır.

-Fabrikanızdan Olca salça alıp satmak istiyorum.

Firmamız Tüm Türkiye de bayi ağı ile satış yapmaktadır. Bayi olmak için sitemizde bulunan formu doldurabilirsiniz. Bölgenizde bayiliğimiz bulunuyorsa bayimizle iletişime geçerek ürün temin edebilirsiniz.  

-Büyük gramajlı ambalajlarınız artık neden yok.

Türk gıda kodeksinde yapılan değişiklik ile ciddi bir koruyucu görevi üstlenen ‘’tuz’’ oranımız düşürülmüş bu durumda ürünümüzü aşırı hassas bir hale getirmiştir. Üzerinezeytınyağıve tuz ekleyerek saklayabilir veya eski yıllardaki salçamızla aynı tuz oranına sahip, salçamız gibi yoğun kıvamlı ‘’Domatesli Yemeklik Sos’’ ürünümüzü deneyebilirsiniz. Bu ürünün 4300 gr. Ambalajı da bulunmaktadır.

-Domatesli yemeklik sos ile domates salçası arasındaki fark nedir.

Domatesli yemekliksos’untuz oranısalçamıza göre dahayüksek(3 yıl önce salçamızın oranı kadar) bu nedenle%5 tuz oranlısalçaya oranla daha dayanıklıdır.

-Biberli yemeklik sos ile biber salçası arasındaki fark nedir

Tuz oranı yüksek bu nedenle daha salçaya oranla daha dayanıklıdır.

-2018 Ağustos ayında salça fiyatlarındaki aşırı artışın sebebi nedir

Bildiğiniz gibi o yıl hemhemdomates fiyatları çok arttı hem de döviz kurundaki artıştan dolayı; pet ambalaj, kapak, etiket gibi maliyetimizi etkileyen grupların fiyatları arttı. İki durum da aynı aylara rastladığı içi o sezon üründe beklenenden fazla bir artış oldu

-teneke ambalaj ürünler neden yok

Yeni kurulan tesisimizile üretimimiz kısa süre içerisinde başlayacaktır.

-domates yan ürünleri( rendelenmiş domates, doğranmış domates, yemek harcı vb.)neden üretmiyorsunuz.

Büyük firmalarla aynı oranda hammadde almakta fakat yüksekbrix.liüretim yaptığımız için onların yarısı kadar salça elde etmekteyiz. Bu nedenle önceliğimiz siz değerli tüketicilerimize salça ürünümüzü ulaştırmaktır. Üretim hattımızı her geçen yıl yenilemekte geliştirmekteyiz ve ileriki yıllardaki planlarımızda bu ürünler bulunmaktadır.

-Tokat fabrikanızı kapattınız mı neden orada üretim yapmıyorsunuz.

Hayır, Tokat fabrikamızı kapatmadık hatta merkezimiz Tokat fabrikamızdır.Niksar  ovasındabilinçsizce artan kavakyetiştirilmesi daha kolay ürünlere yönelinmesi,maalesef domates ekimini salça üretimi yapamayacak seviyelere getirdi ve hammadde bulamadığımızdan dolayı üretim yapamamaktayız.