SEPETİM
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Satış Sözleşmesi

SATICI FİRMA

Olca Gıda Ve Plastik Ama. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
Bundan sonra kısaca "OLCA" olarak adlandırılacaktır.

Satıcı Firmanın Web Sitesi : www.olca.com.tr/onlinesatis

SATIŞA KONU OLAN ÜRÜN :

www.olca.com.tr/onlinesatis internet sitesi üzerinden satılan tüm ürünler

Satıcı Firma Adresi :

Tophisar mahallesi Bandırma Karacabey karayolu 20.km, 16710 Karacabey/Bursa

Satıcı Firma Telefonu :

Tel: (0224) 696 21 30 (pbx)

MÜŞTERİ :

Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.olca.com.tr/onlinesatis internet adresinden ürün satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra kısaca Müşteri olarak adlandırılacaktır.

VERGİ :

Satışı yapılan tüm ürünlere KDV İLAVE EDİLECEKTİR..Vergi hariç (Tax Free) satış yapılmaz.

ÜYE BİLGİLERİ :

Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için Adres,Sabit telefon numarası ve şirketler için vergi numarası-vergi dairesi girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorunluluklardan dolayı gereklidir.

FİYAT POLİTİKASI :

İnternet sitemizden satılan tüm ürün fiyatlarında değişiklik yapma hakkı OLCA www.olca.com.tr/onlinesatis  a aittir.

OLCA bu değişiklerden dolayı sorumlu tutulamaz. Yazım hataları istisnadır.

ÜRÜN STOKLARI :

olca.com.tr/onlinesatis internet sitesinde teşhirde olan bütün ürünlerden stok tutmaktadır. Ancak stokta kalmayan ürünler için ürün görseli altında bildirim yapılacaktır.

SİPARİŞİN ALINMASI : 

Üyeliği onaylanmış olan müşteri OLCA' a internet kanalı ile siparişini bildirecektir. Ancak onay e-mail yazısı müşteriye gönderilene kadar sipariş onaylanmamış sayılacaktır. Onay maili müşteriye ulaştıktan sonra sipariş geçerlilik kazanacaktır.


ÖDEME İŞLEMLERİ :

Müşteri internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. Müşteri bu seçeneklerden uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. OLCA zaman içerisinde Ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya yada kaldırmaya yetkilidir. OLCA Müşterinin Ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

ÜRÜNLERİN SEVKİYATLARI :

OLCA, ürün siparişi ve Ödemesi tamamlanan tüm ürünleri en geç 7 iş günü içerisinde hazır hale getirecek ve Müşteriye sevk edecektir.Ürünlerin sevkiyatı Türkiye Cumhuriyeti dahilinde bilinen lojistik firmaları ile sağlanacaktır. Ürün sevkiyatını üstlenen lojistik firmalarından kaynaklanan gecikmelerden OLCA sorumlu değildir.

SEVKİYATLARIN ÜCRETLENDİRİLMESİ :  

OLCA, ürün sevkiyatları için Müşteriden bedel talep etme hakkını saklı tutar. Ancak internet sitesi üzerinde mutlaka Müşteri bilgilendirilecektir. Müşterinin tüm Ödemelerini yapmasından sonra ek bir sevkiyat bedeli hiçbir surette çıkartılamaz.

ARIZA VE İADE İŞLEMLERİ :

OLCA ,bütün ürünlerini, kurumsal yapıya ulaşmış firmalardan temin etmektedir. Müşterinin aldığı ürünlerde çıkacak olası sorun veya kusurlar OLCA tarafından incelendikten sonra ürün hatası söz konusu ise ürünün yenisi veya aynı tutarda farklı bir ürün müşteriye teslim edilecek, istenirse ürünün bedeli iade edilecektir. OLCA gerek gördüğü takdirde hatalı ürünü üreticiye incelenmesi için gönderecektir. Üretici firma onay verdiği takdirde ürün yenisi yada aynı tutarda farklı bir ürün ile değiştirilecek yada ürüne Ödenmiş olan bedel iade edilecektir.GARANTİLİ ÜRÜNLER de ise garanti koşulları geçerli olacaktır .Azami tamir süresi 30 iş günüdür. Müşteri ,ürünü orijinal ambalajında,faturası(tüm fatura suretleri ile beraber) dahil tüm evrakları ile OLCA'a göndermelidir.Herhangi bir neden ile iade edilen ürünlerin müşteri hatası sözkonusu değil ise kargo ücreti OLCA'a aittir. Seçilecek nakliye firmasının takip edilebilir olması Önemlidir. Hatalı ürün, OLCA e ulaşıncaya kadar müşterinin sorumluğundadır.


DİĞER SÖZLEŞME MADDELERİ :

1 - Tüketici aldığı ürünü fatura tarihini takiben 5 gün içerisinde açılmamış orijinal ambalajında tüm evrakları (fatura v.s.) ile iade etme hakkına sahiptir. Ancak bu durumda iade edilecek ürünün hiçbir şekilde son kullanıcıya satışını engelleyecek durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Müşterinin ürün alımından cayması halinde tüm sevkiyat, sigorta ve banka komisyonlarını ve satıştan dolayı meydana gelen tüm zararları OLCA tazmin etmesi gerekmektedir.

2 - OLCA internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşın dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda OLCA sorumlu değildir.

3 - Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir yada ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak Sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır.

4 - OLCA internet sitesinden ürün alan tüm Müşteriler, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

UYGULANMASI :


Sözleşme hükümleri her iki tarafı da bağlayan hükümler içermekte olup, bir tarafın sözleşme hükümlerine uymaması, diğer tarafın sorumluluğunu ortadan kaldırmamaktadır.

SÖZLEŞMENİN BAŞLAMASI

Bu sözleşme, Müşterinin OLCA internet sitesi üzerinden siparişini tamamlaması ile başlar. Müşteri tarafından Ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.


OLCA